لطفا در زندگی مداد باشید

در مداد پنج خاصیت است که اگر به دستشان بیاوری، تمام عمرت با دنیا به آرامش می رسی: 

 

       ۱. می توانی کارهای بزرگی کنی، اما نباید هرگز فراموش کنی که دستی وجود دارد که هر حرکت تو را هدایت می کند. اسم این دست خداست، او باید تو را همیشه در مسیر اراده اش حرکت دهد.

 

      ۲. گاهی باید از آنچه می نویسی دست بکشی و از مدادتراش استفاده کنی. این باعث می شود مداد کمی رنج بکشد. اما آخر کار، نوکش تیزتر می شود. پس بدان که باید رنجهایی را تحمل کنی، چرا که این رنج باعث می شود انسان بهتری شوی.

 

      ۳. مداد همیشه اجازه می دهد برای پاک کردن یک اشتباه، از پاک کن استفاده کنیم. بدان که تصحیح یک کار خطا کار بدی نیست، در واقع برای اینکه خودت را در مسیر درست نگه داری مهم است.

 

     ۴. چوب یا شکل خارجی مداد مهم نیست، زغالی اهمیت دارد که داخل چوب است. پس همیشه مراقب باش درونت چه خبر است.

 

    ۵. و سرانجام: مداد همیشه اثری از خود به جا می گذارد. بدان هر کار در زندگی ات  می کنی، ردی به جا میگذارد و سعی کن نسبت به هر کاری می کنی، هوشیار باشی و بدانی چه می کنی؟

/ 2 نظر / 24 بازدید
فرشاد

سلام! وبلاگ پرباری داريد. من هم يه مقاله در وبلاگم دارم که با عنوان وبلاگ شما ارتباط داره. عنوانش هست از زنده بودن تا زندگی؛ به من سر بزنيد!!!

مهدی

فوق العاده بود سپيده تو هم مداد باش اما نگفتی مداد قرمز باشيم سياه باشيم يا رنگی؟ من می خوام مداد رنگی 36 رنگ باشم دلم نمی خواد دو رنگ باشم